Skip to main content

Training Documents

 

BÖLÜM STAJ UYGULAMA ESASLARI

UYARI: Staj yapacağınız firmanın tanınan şirketler listesinden kontrolünü sağladıktan sonra  tanınmamış staj yeri için tanıtım formunu  doldurup firmaya kaşe-imza yaptırdıktan sonra "gimblm@yildiz.edu.tr" adresine gönderilmesi gerekmektedir. Online staj başvurusuna bu aşamadan sonra devam edilmelidir.

 

Açıklama:  Online staj başvurusu yapacak öğrenciler aşağıda yer alan başvuru adımlarını dikkatlice okuyarak istenilen formatta başvurularını yapabilirler. Başvurular staja başlamadan en geç 14 gün önce (Uzakyol Stajı hariç) yapılmak koşulu ile kabul edilir.

 

İstenilen format ve sürelerde başvuru yapılmaması durumunda staj başvurusu kabul edilmeyecek olup sorumluluk öğrenciye aittir.

 

1.adım: Aşağıda yer alan Başvuru Evrakları tarafınızca bilgisayar ortamında doldurularak ZIP(RAR) uzantılı tek bir sıkıştırılmış arşiv dosyası haline getirilir. 

 

Başvuru Evrakları

 

2.adım: Staj başvuru evraklarına ‘’Öğrenci No_Ad_Soyad_FormNo’’ şeklinde dosya ismi verilir.

 

3.adım: Her bir dosya Başvuru Formu'ndaki ilgili dosya yükleme sekmesine yüklenerek form gönderilir.

 

Başvuru Formatı:

Online Staj Başvuru için Başvuru Formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve tüm staj evraklarının yüklenmiş olması gerekmektedir. Aksi durumda başvuru reddedilmiş sayılır. Başvurular sadece Başvuru Formu yolu ile kabul edilir. Bölüm veya sorumlu personel e-posta adreslerine gönderilen başvurular direk reddedilecektir.

 

Başvurunuz Bölüm Başkanlığına ulaştıkdan sonra evraklarınız incelenecek ve başvuru durumunuz hakkında sizinle e-posta üzerinden iletişime geçilecektir.

Staj Ofisi İletişim: +90 0212 383 2857

E-posta: stajbasvuru.ytugidf@gmail.com

BAŞVURU FORMU


GMO-GİSBİR-YTÜ-GİDF arasında yapılan Protokol kapsamında öğrencilerimizin staj başvuruları ve yerleştirme işlemleri TMMOB Gemi Mühendisleri Odası (GMO) tarafından yapılabilmektedir (3 aylık dönemler şeklinde). Konu ile GMO duyurusu, ayrıca bölüm web sayfasında da duyurulmaktadır.  GMO tarafından kontenjan dahilinde staj yeri belirlenen öğrenciler, staj işlemlerini yine bölüm online staj başvurusu üzerinden gerçekleştireceklerdir.