Ana içeriğe atla

ERASMUS

INCOMING STUDENTS (please click here)


İKİLİ İŞBİRLİKLERİ / BILATERAL AGREEMENTS

Bölümümüzün lisans, yüksek lisans ve/veya doktora seviyesinde öğrenci/personel değişimine imkan veren

 • ERASMUS K-103 değişim programı kapsamında                                       : 
 •  
 1. Universite De Liege, Belçika/Belgium
 2. Technische Universitat Berlin, Almanya/Germany
 3. University Duisburg, Almanya/Germany
 4. Kiel University of Applied Sciences, Almanya/Germany
 5. University of A Coruna, İspanya/Spain
 6. Ecole Santrale De Nantes, Fransa/France
 7. Universita Degli Studi Di Napoli Federico II, İtalya/Italy
 8. National Technical University of Athens, Yunanistan/Greece
 9. Gdansk University of Technology, Polonya/Poland
 10. West Pomeranian University of Technology, Polonya/Poland
 11. The University of Strathclyde, Birleşik Krallık/United Kingdom
 12. University of Split, Hırvatistan / Croatia

 ALL ERASMUS AGREEMENTS

 • ERASMUS K-107 kapsamında                                                                          :
 1. Georgian Technical University, Gürcistan/Georgia

ile anlaşması bulunmaktadır.  Bunların dışında,

 1. Universiti Malasia PahangMalezya/Malaysia 

ile karşılıklı öğrenci/personel değişim imkanı mevcuttur

GUNCEL DUYURULAR                                                                                                   : 

 • Öğrencilerin Dikkatine,

2022-2023 Erasmus faaliyeti için yapılan toplantıya istinaden oluşturulmuş giden öğrenci bildirim formunu indirmek için tıklayınız.

 • Değerli öğrenciler,

2022-2023 Erasmus faaliyeti katılım aday listesi tarafımıza ulaştı. 8 Nisan Cuma saat 10:00'da genel bilgi toplantısı, 11 Nisan Pazartesi saat 10:00'da ise öğrenci yerleştirme toplantısı yapılacaktır. Toplantılar T-304 nolu sınıfta olacaktır. Katılım zorunludur, mazereti olan öğrenci Erasmus mail adresine önceden mail atmalıdır. (06.04.2022)

 • Değerli arkadaşlar, 2022 2023 dönemi Erasmus programı için  anlaşmamız olan partner kurumlara öğrenci yerleşimi amacı ile yüzyüze bir toplantı yapılması planlanmaktadır. Aday öğrencilerin katılımının zorunlu olduğu bu toplantı önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Toplantı kesin tarihi için bölüm koordinatörlüğü olarak Erasmus ofisinden haber beklemekteyiz. Takvim çok dar olduğu için lütfen web sayfamızdaki duyuruları takip ediniz.

Toplantıya katılım sağlayamamanız halinde programa katılımınız mümkün olmamaktadır. (03.04.2022)

 • Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden ERASMUS KA-103 Öğrenim hareketliliğine başvuranların genel bilgilendirme toplantısı 27 Nisan 2021, Salı günü Saat 11.45 - 13.00 arasında Zoom toplantı odasında yapılacaktır. Ardından anlaşmalı olduğumuz üniversitelere yerleştirme işlemleri 29 Nisan 2021 Perşembe günü Saat 11.45-13.00 arasında Zoom toplantı odasında yapılacaktır.    Belirtilen gün ve saatlerde yapılacak ilgili toplantılara katılmanız gerektiğini önemle hatırlatırız. Aksi durumda 2020-2021 akademik yılı için öğrenim hareketliliği gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Link: ZOOM TOPLANTI ODASI (Güncelleme: 26 Nisan 2021)
 • İki öğrencimiz Liege Üniversitesi (Universite De Liege) Erasmus hakkından feragat etmiştir. Öğrencilerimize duyurulur. (Güncelleme: 22 Haziran 2021
 • İki öğrencimiz Erasmus hakkından feragat etmiştir (Technical University of Berlin ve National Technical University of Athens). Öğrencilerimize duyurulur. (Güncelleme: 24 Eylül 2021)
   

Değerli öğrenciler nomination sonrası bilgilendirmeler, başvuru süreci, ilgili formların hazırlanması ile ilgili bir online toplantı yapılacaktır. 21 Mayıs 2021 Cuma günü saat 17:00'de Zoom toplantı odasında yapılacaktır. Link: ZOOM TOPLANTI ODASI (Güncelleme: 10 Mayıs 2021)

Katılmanızı rica ederiz.

 • 2023-2024 ERASMUS+ Akademik yılı için Öğrenim Hareketliliği gerçekleştirecek öğrenciler, gidecekleri kurum ve ilgili Bölüm ERASMUS Komisyon üyeleri için tıklayınız.(18.09.2023)
 • Berlin Technical University (Germany)'ye yapılacak başvurularda yapılan değişiklikler için lütfen tıklayınız (18.10.2018) 
 • West Pomeranian University of Technology, Szczecin (Poland)'e yapılacak başvurularda yapılan değişiklikler için lütfen tıklayınız. (18.10.2018) 
 • 2020-2021 Akademik Yılı Güz ve Güz+Bahar (2 dönem) faaliyet gerçekleştirecek öğrencilerin Erasmus+ Programı Birimi’ne dosya teslimi işlemleri ile ilgili takvim yakın zamanda ilan edilecektir. Öğrencilerin ayrıca Bölüm Erasmus Koordinatörlerine aşağıda sıralanan 3 belgeyi de teslim etmeleri gerekecektir.  

1) Learning Agreement Formu

2) İntibak A Formu ve Kurul Kararı

3) Kabul Belgesi(Letter of Acceptance)

 • ERASMUS kapsamındaki evrak işleriniz için öncelikle sizlere tanımlanmıs olan bölümümüz ERASMUS komisyon uyesi ile irtibata geçiniz.
 • Ders Degisikligi ile İlgili Hatirlatmalar 
 • Bölüm ERASMUS Komisyonun dönüş işlemleri hakkındaki hatırlatması 

 

 • Dil Derslerinin Saydırılması Hak.: Kredi uygunlugunun sağlanması koşuluyla yurtdısında alınacak herhangi bir dil dersi, bölüm ders listesindeki dil derslerine karşılık saydırılabilir (Ornegin Almanca, İngilizce, İspanyolca, vd. gibi dil dersleri buradaki İngilizce Okuma ve Konuşma, İş Hayatı için İngilizce derslerine karşılık alınabilir). Ancak yurtdışından alınacak dil derslerinin bölüm ders listesinde yer alan diğer seçmeli derslere saydırılması söz konusu değildir.
 • ERASMUS ÖĞRENCİLERİ İÇİN DİL SEVİYELERİ HAKKINDA
 • Erasmus okullarından aşağıda yer alan okullar bazı dil belgeleri istemektedir. Söz konusu belgeleri hazır olan öğrenciler yerleştirmelerde puana bakılmaksızın öncelikli olacaktır.
 • University of Strathclyde- SCOTLAND ile anlaşmamız iki dönemliktir ve karşı taraf IELTS sınavından 6.5 ve üstü puan istemektedir.
 • FH Kiel- GERMANY- Karşı kurum erasmus öğrencileri için Goethe enstitüsünden alınmış (Türkiye) B2 seviyesinde sertifika istemektedir. B2 seviyesi altında öğrenci kabul etmemektedir.
 • TU Berlin- GERMANY- Karşı kurum erasmus öğrencileri için Goethe enstitüsünden alınmış (Türkiye) B1 seviyesinde sertifika istemektedir. B1 seviyesi altında öğrenci kabul etmemektedir. (TU Berlin- GERMANY sadece Lisansüstü öğrencilerini kabul etmektedir.)
 • University of Duisburg- Essen- GERMANY- Karşı kurum erasmus öğrencileri için Goethe enstitüsünden alınmış (Türkiye) B1 seviyesinde sertifika istemektedir. B1 seviyesi altında öğrenci kabul etmemektedir.

 

NOT: Yukarıda yer alan formlar Senato kararları ile güncellenebilmektedir. Bu sebeple en güncel formlara aşağıda yer alan web sayfasından ulaşılabilir.

https://kalite.yildiz.edu.tr/sayfa/Kalite-Dok%C3%BCmanlar%C4%B1/Formlar/339

2023-2024 EĞİTİM/ÖĞRETİM YILI İÇİN ERASMUS+ DEĞİŞİM PROGRAMINA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN LİSTESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

ERASMUS ile ilgili sorularınız için: ytugimint@gmail.com , gimint@yildiz.edu.tr